Denna 17"-fälg från MAK har modellnamnet NTT White. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Fälgens cirkeldiameter är 98 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/98 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 29 mm. Centrumhålet är 58.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK NTT White 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 542 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | NTT White |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 98 |
| Bultcirkel | 4/98 |
| Inpressningsdjup (ET) | 29 mm |
| Navhål | 58.1 mm |
17"-fälg av modellen NTT Antracit från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/98 och ett ET-mått på 29 mm.
MAK NTT White, 18"-fälg, 7" bredd, 4/98 bultcirkel och ET på 35 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. MAK NTT Antracit är 17" och har en bultcirkel på 4/98.
NTT Bronze från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/98.