Denna 17"-fälg från MAK har modellnamnet Zenith. Shiny Black. Bredden på denna fälg är 7". Fälgens cirkeldiameter är 98 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/98 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 31 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 58 mm. Du hittar mer information om MAK Zenith. Shiny Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 377 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Zenith. Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 98 |
| Bultcirkel | 4/98 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 58 mm |
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Zenith. Titanium. Bultcirkeln är 4/98, bredden 7" och ET-måttet är 31 mm.
MAK Zenith. Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 98 och som fästs med 4 bultar. 6.5" bredd och ET 30.
16"-fälg från MAK av modellen Zenith. Shiny Black. Bultcirkeln är 5/98, bredden 16" och ET-måttet 25 mm.
Zenith. Shiny Black från MAK. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/98.