MAK Magma Black Machined Face är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Fälgens bredd är 7". Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/100 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 46 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Detta är en fälg med 72 mm stort navhål. En uppsättning MAK Magma Black Machined Face kan bli din för endast 2180 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 180 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Magma Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 72 mm |
MAK Magma Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 46.
MAK Magma Black Machined Face, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 45 mm.
Magma Black Machined Face från MAK är en fälg på 15" med en bredd på 6" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Magma Black Machined Face.