Denna 17"-fälg från MAK har modellnamnet XLR Matt Graphite . De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK XLR Matt Graphite har en bredd på 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK XLR Matt Graphite är 5/108.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 45 mm. Centrumhålet är 72 mm stort. BytHjul säljer idag MAK XLR Matt Graphite för 2622 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 622 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | XLR Matt Graphite |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72 mm |
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet XLR Matt Graphite . Bultcirkeln är 4/108, bredden 7" och ET-måttet är 42 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 27 mm. MAK Xlr Matt Graphite är 17" och har en bultcirkel på 4/100.
MAK XLR Matt Graphite , 16"-fälg, 7" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 45 mm.
MAK XLR Matt Graphite , 16"-fälg, 7" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 23 mm.