Magma Black Machined Face 17" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Magma Black Machined Face är 7". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 50 mm. Denna variant av Magma Black Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 72 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Magma Black Machined Face 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 747 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Magma Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 72 mm |
MAK Magma Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 50.
Magma Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
Magma Black Machined Face 16" från MAK med 6.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 32 mm. MAK Magma Black Machined Face är 15" och har en bultcirkel på 4/108.