Om du letar efter bra 19"-fälgar kan MAK Stilo Shiny Black vara värt att ta en titt på. Fälgens bredd är 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Stilo Shiny Black är 48 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72 mm. BytHjul säljer idag MAK Stilo Shiny Black för 3938 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 938 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stilo Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 72 mm |
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Stilo Shiny Black.
Stilo-D Shiny Black från MAK. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
19"-fälg från MAK av modellen Stilo-D Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 19" och ET-måttet 48 mm.
MAK Stilo Shiny Black, 18"-fälg, 8" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 45 mm.