Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3900 kronorsklassen. Fälgen heter Electra Shiny Black och den tillverkas av MAK. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 108 mm och 5 hål för bultar.
Inpressningsdjupet för MAK Electra Shiny Black är 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 72 mm. BytHjul säljer MAK Electra Shiny Black 19" i sin webbshop för 3897 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 897 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Electra Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72 mm |
Electra Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
MAK Electra Black Polished, 19"-fälg, 8" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 50 mm.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Electra Dark.
MAK Electra Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.