Munchen Gunmetal Machined Face 20" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 42 mm. MAK Munchen Gunmetal Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 63.4 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Munchen Gunmetal Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4543 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 543 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Munchen Gunmetal Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Munchen Gunmetal Machined Face.
Munchen Gunmetal Machined Face 20" från MAK med 8.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
MAK Munchen Gunmetal Machined Face, 20"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 35 mm.
Munchen Gunmetal Machined Face från MAK. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 16 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.