Denna 21"-fälg från MAK har modellnamnet Speciale Black Machined Face. MAK Speciale Black Machined Face har en fälgbredd som är 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Detta är en fälg med 72 mm stort navhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 6484 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 484 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Black Machined Face |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72 mm |
Speciale Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 24 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Denna 21"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Speciale Black Machined Face.
20"-fälg från MAK av modellen Speciale-D Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
Speciale Black Machined Face från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 8.5" och ET 29 mm. Bultcirkeln är 5/112.