Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5300 kronorsklassen. Fälgen heter Speciale Black Machined Face och den tillverkas av MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Speciale Black Machined Face är 9". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 63.4 mm stort. BytHjul säljer MAK Speciale Black Machined Face 21" i sin webbshop för 5278 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 278 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Black Machined Face |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Fälg från MAK på 21" med modellnamnet Speciale Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 35 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Speciale Black Machined Face är 21" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Speciale Black Machined Face från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 9" och ET 29 mm. Bultcirkeln är 5/110.
Speciale Black Machined Face från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 9" och ET 25 mm. Bultcirkeln är 5/112.