Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 6600 kronorsklassen. Fälgen heter Speciale Black Machined Face och den tillverkas av MAK. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Speciale Black Machined Face har en fälgbredd på 9". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 35 mm. MAK Speciale Black Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 57 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Speciale Black Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 6596 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 596 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Black Machined Face |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 57 mm |
Speciale Black Machined Face från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 9" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Speciale Black Machined Face från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 9" och ET 25 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Speciale Black Machined Face är 21" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Speciale Black Machined Face från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 9" och ET 29 mm. Bultcirkeln är 5/110.