En snygg fälg på 17" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Load5 Black Machined Face. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Load5 Black Machined Face har en bredd på 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
Denna variant av Load5 Black Machined Face kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 46 mm. Detta är en fälg med 65 mm stort navhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2979 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 979 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Load5 Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 65 mm |
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Load5 Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/120, bredden 7" och ET-måttet är 60 mm.
Load5 Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 55 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Load5 Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/160, bredden 7" och ET-måttet är 55 mm.
Fälg från MAK på 16" med modellnamnet Load5 Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/160, bredden 6.5" och ET-måttet är 60 mm.