Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2400 kronorsklassen. Fälgen heter Zenith. Shiny Black och den tillverkas av MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Zenith. Shiny Black är 7". MAK Zenith. Shiny Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Fälgens ET-mått är 50 mm. Centrumhålet är 72 mm stort. En uppsättning MAK Zenith. Shiny Black kan bli din för endast 2377 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 377 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Zenith. Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 72 mm |
Zenith. Titanium från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Zenith. Hyper Silver 19" från MAK med 8" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Zenith. Shiny Black från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Zenith. Shiny Black.