Med ett pris på 3429 kronor är MAK Speciale dark ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 27 mm. MAK Speciale dark har ett centrumhål (navhål) på 63.4 mm. Du hittar mer information om MAK Speciale dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 429 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 27 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 27 mm. MAK Speciale dark är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
19"-fälg från MAK av modellen Speciale Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 27 mm.
MAK Speciale Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 27.
Stilo-D Black Machined Face från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 9.5" och ET 27 mm. Bultcirkeln är 5/108.