Denna 19"-fälg från MAK har modellnamnet Electra Dark. Denna fälg är 8" bred. Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 50 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 63.4 mm. BytHjul säljer MAK Electra Dark 19" i sin webbshop för 3856 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 856 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Electra Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
MAK Electra Black Polished, 19"-fälg, 8" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 50 mm.
Electra Dark från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 9" och ET 53 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Electra Black Polished från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 9" och ET 53 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Electra Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.