MAK Magma Black Machined Face är en fälg på 17" från MAK. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Magma Black Machined Face har en fälgbredd på 7.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72 mm. Magma Black Machined Face 17" är en snygg fälg för 2657 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 657 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Magma Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72 mm |
Magma Black Machined Face 16" från MAK med 6.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
17"-fälg från MAK av modellen Magma Black Machined Face. Bultcirkeln är 4/108, bredden 17" och ET-måttet 38 mm.
Magma Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
17"-fälg av modellen Magma Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 50 mm.