En snygg fälg på 16" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Wolf Shiny Black. Fälgens bredd är 6.5". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Inpressningsdjupet för MAK Wolf Shiny Black är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72 mm. BytHjul säljer MAK Wolf Shiny Black 16" i sin webbshop för 2104 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 104 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Wolf Shiny Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72 mm |
Wolf Shiny Black från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Wolf Black Machined Face 16" från MAK med 6.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Wolf Shiny Black.
17"-fälg av modellen Wolf Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 35 mm.