MAK Stilo Shiny Black är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Stilo Shiny Black är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/110, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 110 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 33 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 65 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3292 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 292 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stilo Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 65 mm |
Wolf Shiny Black från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 33 mm. Bultcirkeln är 5/110.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Stilo-D Shiny Black. Bultcirkeln är 5/110, bredden 9.5" och ET-måttet är 42 mm.
Fälg från MAK på 20" med modellnamnet Stilo Shiny Black. Bultcirkeln är 5/110, bredden 8.5" och ET-måttet är 29 mm.
MAK Stilo Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 29.