Wolf Silver 17" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Wolf Silver har en fälgbredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 110 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/110.
Fälgens ET-mått är 30 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 65.0 mm. MAK Wolf Silver kan du köpa från BytHjul för endast 2593 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 593 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Wolf Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 65.0 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. MAK Wolf Black Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 5/110.
17"-fälg från MAK av modellen Wolf Shiny Black. Bultcirkeln är 5/110, bredden 17" och ET-måttet 30 mm.
17"-fälg av modellen Wolf Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 40 mm.
Wolf Silver från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 33 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.