Med ett pris på 3297 kronor är MAK Kassel dark ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Med en cirkeldiameter på 110 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/110.
Denna variant av Kassel dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. Detta är en fälg med 65.1 mm stort navhål. Kassel dark 19" är en snygg fälg för 3297 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 297 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
MAK Kassel dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 33.
18"-fälg från MAK av modellen Kassel dark. Bultcirkeln är 5/110, bredden 18" och ET-måttet 39 mm.
Kassel Black Machined Face från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/110.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 31 mm. Modellen heter Kassel Black Machined Face.