Detta är en MAK-fälg av modellen DaVinci Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Bredden på denna fälg är 8". Med en cirkeldiameter på 110 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/110.
Fälgens ET-mått är 34 mm. Denna fälg har ett navhål som är 65.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. DaVinci Dark 18" är en snygg fälg för 2872 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 872 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | DaVinci Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
18"-fälg av modellen Lario dark från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 34 mm.
Denna 22"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 34 mm. Modellen heter Speciale dark.
21"-fälg från MAK av modellen Speciale dark. Bultcirkeln är 5/110, bredden 21" och ET-måttet 34 mm.
Lario Black Machined Face från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 34 mm. Bultcirkeln är 5/110.