Kassel dark 18" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 110 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/110.
Glöm inte kolla att ET 39 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Kassel dark 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 935 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Kassel Black Polished 18" från MAK med 7.5" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 5/110.
Kassel dark från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
MAK Kassel dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 33.
Liberty dark från MAK. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 39 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.