En snygg fälg på 17" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Wolf Black Machined Face. MAK Wolf Black Machined Face har en fälgbredd som är 7.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/110.
Denna variant av Wolf Black Machined Face kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 30 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.0 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2770 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 770 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Wolf Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 65.0 mm |
17"-fälg från MAK av modellen Wolf Shiny Black. Bultcirkeln är 5/110, bredden 17" och ET-måttet 30 mm.
17"-fälg av modellen Wolf Silver från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 30 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. MAK Wolf Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/110.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 41 mm. MAK Wolf Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/110.