MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Kassel Black Machined Face Bronze 18" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Inpressningsdjupet för MAK Kassel Black Machined Face Bronze är 39 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning MAK Kassel Black Machined Face Bronze kan bli din för endast 3592 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 592 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Black Machined Face Bronze |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 66 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Kassel Black Machined Face Bronze är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Kassel Black Machined Face Bronze är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Kassel Black Machined Face Bronze.
20"-fälg från MAK av modellen Kassel Black Machined Face Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 38 mm.