Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3000 kronorsklassen. Fälgen heter Kassel dark och den tillverkas av MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Fälgens ET-mått är 51 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57.1 mm. Du hittar mer information om MAK Kassel dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 936 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Kassel Black Polished 18" från MAK med 7.5" bredd och ET på 51 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
19"-fälg från MAK av modellen Kassel Black Polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 19" och ET-måttet 51 mm.
MAK Kassel dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 42.
Kassel dark 18" från MAK med 7.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.