Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2700 kronorsklassen. Fälgen heter Komet Gunmetal Machined Face och den tillverkas av MAK. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 36 mm. Denna variant av Komet Gunmetal Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. BytHjul säljer idag MAK Komet Gunmetal Machined Face för 2642 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 642 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Komet Gunmetal Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
MAK Komet Gunmetal Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 48.
Komet Gunmetal Machined Face från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 33 mm. MAK Komet Gunmetal Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
Komet Gunmetal Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 33 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.