Denna 19"-fälg från MAK har modellnamnet Konig Dark. Denna fälg är 8" bred. MAK Konig Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 27 mm. Denna variant av Konig Dark har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Konig Dark 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 541 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Konig Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 27 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
MAK Konig Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 27.
Konig Dark från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
MAK Konig Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 40.
MAK Konig Dark, 19"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.