Detta är en MAK-fälg av modellen Electra Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". Fälgbredden för denna variant av MAK Electra Dark är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57.1 mm. BytHjul säljer MAK Electra Dark 19" i sin webbshop för 3738 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 738 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Electra Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Electra Dark 20" från MAK med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
MAK Electra Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Electra Dark.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Electra Dark.