Om du letar efter bra 18"-fälgar kan MAK Stone5 T Silver vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". MAK Stone5 T Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet för MAK Stone5 T Silver är 45 mm. Centrumhålet är 76 mm stort. Stone5 T Silver 18" är en snygg fälg för 3213 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 213 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone5 T Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 76 mm |
18"-fälg av modellen Stone5 T Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
Stone5 T Gloss Black 18" från MAK med 7.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Stone5 T Black Machined Face från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
16"-fälg från MAK av modellen Stone5 T Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 16" och ET-måttet 50 mm.