Davinci Matt Titanium 18" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 46 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 57 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Davinci Matt Titanium. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3273 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 273 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Matt Titanium |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 57 mm |
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 46 mm. Modellen heter Davinci Matt Titanium.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Davinci Matt Titanium. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7" och ET-måttet är 46 mm.
Davinci Matt Titanium från MAK. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 46 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
18"-fälg från MAK av modellen DaVinci Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 46 mm.