MAK Speciale Shiny Black är en fälg på 20" från MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Speciale Shiny Black är 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 38 mm. MAK Speciale Shiny Black har ett centrumhål (navhål) på 57 mm. En uppsättning MAK Speciale Shiny Black kan bli din för endast 4775 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 775 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Shiny Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 57 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. MAK Speciale Black Machined Face är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
MAK Speciale Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 38.
20"-fälg av modellen Speciale Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
21"-fälg av modellen Speciale-D Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 38 mm.