Kassel Black polished 20" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Kassel Black polished är 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Denna variant av Kassel Black polished kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 30 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.5 mm stort. BytHjul säljer MAK Kassel Black polished 20" i sin webbshop för 4710 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 710 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Black polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
MAK Kassel Black, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Kassel Black Machined Face Bronze.
17"-fälg av modellen Kassel Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 30 mm.
MAK Kassel Shiny Black, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.