En snygg fälg på 19" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Kassel Black Machined Face. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". MAK Kassel Black Machined Face fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Denna variant av Kassel Black Machined Face kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 76 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer MAK Kassel Black Machined Face 19" i sin webbshop för 4179 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 179 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Black Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 76 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. MAK Kassel Black Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
MAK Kassel Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.
MAK Kassel Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 42.
MAK Kassel Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.