MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Mark-D Gun Metal Machined Face 20" är inget undantag. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 10.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 43 mm. Denna variant av Mark-D Gun Metal Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 66 mm stort. MAK Mark-D Gun Metal Machined Face kan du köpa från BytHjul för endast 5493 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 493 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Mark-D Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. MAK Mark Gun Metal Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 5/120.
Fälg från MAK på 20" med modellnamnet Mark-D Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 43 mm.
Mark-D Gun Metal Machined Face från MAK. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 39 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. MAK Mark Gun Metal Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/112.