Med ett pris på 4115 kronor är MAK Electra Black Machined Face ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. MAK Electra Black Machined Face har en fälgbredd som är 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Fälgens ET-mått är 40 mm. Centrumhålet på denna fälg är 76 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Electra Black Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4115 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 115 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Electra Black Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 76 mm |
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Electra Black Machined Face.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Electra Black Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.
MAK Electra Black Machined Face, 19"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 35 mm.
MAK Electra Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 48.