Denna 18"-fälg från MAK har modellnamnet Komet Black Polished. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Komet Black Polished har en fälgbredd på 8". MAK Komet Black Polished fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Fälgens ET-mått är 43 mm. Denna variant av Komet Black Polished har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Komet Black Polished 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 154 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Komet Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
18"-fälg av modellen Komet Gunmetal Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 43 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. MAK Komet Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
MAK Komet Black Polished, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 33 mm.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Komet Black Polished.