Med ett pris på 2444 kronor är MAK Epica Shiny Black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Epica Shiny Black har en bredd på 8". MAK Epica Shiny Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Epica Shiny Black är 46 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 57 mm stort. En uppsättning MAK Epica Shiny Black kan bli din för endast 2444 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 444 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 57 mm |
MAK Epica Titanium, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 46 mm.
17"-fälg från MAK av modellen Epica Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 46 mm.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Epica Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 46 mm.
Epica Shiny Black från MAK. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 46 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.