Med ett pris på 8625 kronor är MAK Speciale Shiny Black ett bra alternativ bland 23"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Speciale Shiny Black har en fälgbredd på 10". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 18 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Detta är en fälg med 66 mm stort navhål. BytHjul säljer MAK Speciale Shiny Black 23" i sin webbshop för 8625 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 625 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Shiny Black |
| Diameter | 23" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 18 mm |
| Navhål | 66 mm |
23"-fälg av modellen Rebel Glossy Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 18 mm.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 18 mm. GMP Rebel Black Diamond är 23" och har en bultcirkel på 5/112.
23"-fälg av modellen Rebel Satin Black Bronze Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 18 mm.
GMP Rebel Matt Anthracite Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 18.