Denna 18"-fälg från MAK har modellnamnet Davinci Black Machined Face. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna variant av Davinci Black Machined Face kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Denna variant av Davinci Black Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 57 mm stort. Davinci Black Machined Face 18" är en snygg fälg för 3157 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 157 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57 mm |
18"-fälg av modellen Davinci Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. MAK Davinci Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Davinci Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 32 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
18"-fälg av modellen Davinci Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 35 mm.