MAK Sturm Black Polished är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Bredden på denna fälg är 9". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Sturm Black Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4676 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 676 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Sturm Black Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
MAK Sturm Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 35.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Sturm Black Polished.
Sturm Shiny Black från MAK är en fälg på 22" med en bredd på 11" och ET 42 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. MAK Sturm Black Machined Face är 21" och har en bultcirkel på 5/112.