Detta är en MAK-fälg av modellen Qvarz Shiny Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Qvarz Shiny Black har en bredd på 7". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. MAK Qvarz Shiny Black har ett centrumhål (navhål) på 57 mm. En uppsättning MAK Qvarz Shiny Black kan bli din för endast 2638 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 638 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Qvarz Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57 mm |
Qvarz Shiny Black 17" från MAK med 7" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
17"-fälg av modellen Qvarz Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 51 mm.
MAK Qvarz Shiny Black, 17"-fälg, 7" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 39 mm.
MAK Qvarz Black Machined Face, 17"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.