Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4000 kronorsklassen. Fälgen heter Arrow Black Polished och den tillverkas av MAK. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 11". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Arrow Black Polished är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 55 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. En uppsättning MAK Arrow Black Polished kan bli din för endast 3988 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 988 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Arrow Black Polished |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
21"-fälg av modellen Arrow Black Polished Lip från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 55 mm.
21"-fälg från MAK av modellen Arrow Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 38 mm.
Arrow Black Polished Lip från MAK är en fälg på 20" med en bredd på 9.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/112.
MAK Arrow Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 22.