Detta är en MAK-fälg av modellen Lewis Black Polished. Denna variant av fälgen har en diameter på 21". MAK Lewis Black Polished har en fälgbredd som är 9". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 31 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. MAK Lewis Black Polished kan du köpa från BytHjul för endast 5439 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 439 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Lewis Black Polished |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Lewis Black Polished är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från Breyton på 21" med modellnamnet Topas Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 31 mm.
Topas Silver från Breyton är en fälg på 21" med en bredd på 9" och ET 31 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Lewis Black Polished från MAK. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.