En snygg fälg på 20" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Speciale Black Machined Face. Bredden på denna fälg är 9.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Speciale Black Machined Face är 22 mm. Denna variant av Speciale Black Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 66.5 mm stort. BytHjul säljer MAK Speciale Black Machined Face 20" i sin webbshop för 4246 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 246 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Black Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 22 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Speciale Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 22 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
20"-fälg av modellen Speciale dark från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 22 mm.
Fälg från MAK på 20" med modellnamnet Stilo-D Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9.5" och ET-måttet är 22 mm.
MAK Speciale Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 11.5" bredd och ET 22.