Om du letar efter bra 20"-fälgar kan MAK Stilo-D Black Machined Face vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Stilo-D Black Machined Face har en bredd på 9.5". MAK Stilo-D Black Machined Face fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 22 mm. Centrumhålet är 66 mm stort. En uppsättning MAK Stilo-D Black Machined Face kan bli din för endast 4845 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 845 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stilo-D Black Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 22 mm |
| Navhål | 66 mm |
18"-fälg från MAK av modellen Koenig Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 22 mm.
Stilo Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Speciale Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 22 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
20"-fälg av modellen Stilo-D Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 50 mm.