MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Mark Dark 20" är inget undantag. MAK Mark Dark har en fälgbredd som är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Mark Dark är 55 mm. MAK Mark Dark har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4454 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 454 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Mark Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från MAK på 20" med modellnamnet Mark Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 55 mm.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 55 mm. Modellen heter Mark Gun Metal Machined Face.
Fälg från MAK på 20" med modellnamnet Mark Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 27 mm.
MAK Mark Dark, 20"-fälg, 8" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 30 mm.