Denna 17"-fälg från MAK har modellnamnet Overland Dark. Fälgens bredd är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Overland Dark är 51 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3021 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 021 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Overland Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter Overland Dark.
Overland. Matt Black från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 51 mm. Bultcirkeln är 5/112.
17"-fälg av modellen Overland. Shiny Black Machined Lip från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/130 och ett ET-mått på 51 mm.
Overland. Shiny Black Machined Lip från MAK. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 51 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 6/120.