MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Leipzig dark 22" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Leipzig dark är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 26 mm. Centrumhålet är 66.5 mm stort. En uppsättning MAK Leipzig dark kan bli din för endast 6765 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 765 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Leipzig dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 26 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 26 mm. Modellen heter Leipzig dark.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 26 mm. Modellen heter Leipzig Black polished.
Denna 22"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 61 mm. Modellen heter Leipzig dark.
Fälg från MAK på 22" med modellnamnet Leipzig dark. Bultcirkeln är 5/130, bredden 11.5" och ET-måttet är 69 mm.