MAK Union Gun Metal Machined Face är en fälg på 18" från MAK. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Union Gun Metal Machined Face är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 43 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Union Gun Metal Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 66 mm stort. BytHjul säljer MAK Union Gun Metal Machined Face 18" i sin webbshop för 3371 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 371 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Union Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66 mm |
Union Gun Metal Machined Face från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Union Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 49 mm.
17"-fälg av modellen Union Gun Metal Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 39 mm.
MAK Union Gun Metal Machined Face, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 31 mm.