MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Evo Black Machined Face 19" är inget undantag. MAK Evo Black Machined Face har en fälgbredd som är 8". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 48 mm. Navhålet på MAK Evo Black Machined Face är 66 mm stort. BytHjul säljer MAK Evo Black Machined Face 19" i sin webbshop för 4182 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 182 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Evo Black Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 66 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 33 mm. MAK Evo Black Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 20 mm. MAK Evo Black Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Artic Evo Gunmetal Machined Face 16" från Racer med 7" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
18"-fälg av modellen Artic Evo Gunmetal Machined Face från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 52 mm.